Субота, 19 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині в «Gozeta de HERTA» виявлені немарковані матеріали зі згадкою кандидатів (фото)

На Буковині в «Gozeta de HERTA» виявлені немарковані матеріали зі згадкою кандидатів На Буковині в «Gozeta de HERTA» виявлені немарковані матеріали зі згадкою кандидатів
Чернівецька область: в «Gozeta de HERTA» виявлені немарковані матеріали зі згадкою кандидатів.

Про це повідомляє Буоквинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на ОПОРУ.

На Буковині у районній газеті «Gozeta de HERTA» опубліковані матеріали, що містять ознаки прихованої політичної реклами (джинси), без необхідного маркування та фінансовані не з виборчого фонду .

Герцаївська районна газета «Gozeta de HERTA» #43 (1266) від 27 жовтня 2017 року опублікувала агітаційний матеріал двох кандидатів на голову Острицької громади - Василя Цуркана «Діалог із сільським головою та кандидатом на посаду голови Острицької ОТГ» та Лілії Ястремської «Спільно можемо робити гарні та корисні справи».

В опублікованих статтях міститься згадка про те, що особи є кандадатами в депутати об’єднаної територіальної громади. Публікації не містять необхідного маркування та оплачена не з виборчого фонду, а тому -статті мають ознаки прихованої політичної реклами (джинси).

За словами голови Острицької сільської виборчої комісії Северина Поповича, наразі жодний із кандидатів не подав до комісії проміжного фінансового звіту та відомостей про відкриття виборчого фонду.

Кандидат на посаду голови Острицької громади Василь Цуркан визнав, що публікація матеріалу фінансована не з виборчого фонду. Цю статтю кандидат не вважає агітаційною, оскільки “давав інтерв’ю як сільський голова”. За словами кандидатки на посаду голови Острицької громади Лілії Ястремської, в публікації вона не закликає голосувати за себе, тому стаття не є агітаційним матеріалом і може фінансуватися не з виборчого фонду.

Відповідно до частини 6 статті 54 Закону України «Про місцеві вибори» передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Крім цього, у герцаївські районній газеті «Gozeta de HERTA» (#42 (1265) від 20 жовтня 2017 року) була публікація з передвиборчою програмою кандидата на посаду голови Острицької громади Віорела Батлунга. Стаття також не була відокремленою від інших матеріалів та означена як така, а також фінансована не з виборчого фонду.

Згідно з абзацом другим частини 8 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» усі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі.

Відповідно до частини 1 статті 58 Закону України про місцеві вибори кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі мають право за рахунок коштів власних виборчих фондів публікувати агітаційні матеріали, в тому числі передвиборні програми, в друкованих засобах масової інформації усіх форм власності. Матеріали передвиборної агітації публікуються на підставі угоди, що укладається від імені кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі - розпорядником його виборчого фонду з редакцією (видавцем) друкованого засобу масової інформації. Без укладення угоди та надходження коштів на рахунок редакції (видавця) друкованого засобу масової інформації публікація цих матеріалів забороняється.

Відповідно до п. 4 статті 54 Закону передвиборна агітація може проводитися у формі: оприлюднення в друкованих засобів масової інформації не тільки політичної реклами, а також виступів, інтерв’ю, нарисів, інших публікацій та повідомлень.

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Коцюруба наголошує, що порушення порядку ведення передвиборчної агітації з використанням засобів масової інформації відповідно до статті 212-9 КУпАП тягнуть за собою адміністративну відповідальність. Проте на сьогоднішній день вона мізерна - від 170 до 850 грн. Протоколи про адміністативну відповідальність щодо друкованих засобів масової інформації складаються Державним комітетом телебачення та радіомовлення.

Фото

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення