П'ятниця, 28 лютого 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Екс-керівник буковинської «Самопомічі» Ярослав Цуркан: «З мене зробили крайнього у партії, але час розставить все на свої місця»

Ярослав Цкркан з родиною Ярослав Цкркан з родиною
www.bukpravda.cv.ua
Виключення з лав «Самопомічі» одного з перших її координаторів на Буковині та засновників міської організації «Самопомічі» Ярослава Цуркана стало досить несподіваним і певною мірою – скандальним рішенням, яке з часом неодноразово обговорювалось у політичних колах, обростаючи різними припущеннями і домислами щодо справжніх його причин і наслідків. Щоб дізнатись про ситуацію, як її бачить сам «винуватець подій» ми звернулись особисто до пана Цуркана:

- Пане Ярославе, попри неодноразові ваші коментарі щодо виключення з лав партії «Самопоміч», ця ситуація досі мусується в довколаполітичних колах і окремих ЗМІ, обростає чутками і домислами. Чи не хотіли б ви все ж таки розкласти крапки над «і»?

- Явних причин щодо виключення з партії, на мою думку немає. Основна причина, яку офіційно озвучив в ЗМІ депутат ВР Любомир Зубач, це те, що я був одним з активних учасників в організації виборчої кампанії до місцевих рад в 2015 році (також відповідальний в 2014 році у виборах депутатів ВР цієі політсили (ред.)), та зараз, в 2017 році, не виконав рішення партії про відкликання депутатів Чернівецької міської ради, щодо діяльності яких розпочалося службове розслідування. Я запропонував дочекатися результатів цього розслідування, дати можливість депутатам відповісти на звинувачення, а потім приймати рішення, що логічно і справедливо. Крім того, чомусь вважають неправильним мою об’єктивну, і головне – позитивну думку про роботу цих депутатів, яку я не приховував! Неодноразово я говорив про них як найбільш активних з депутатів, що виконують свої обов'язки передбачені законом, працюють на користь виборців і зараз я не змінив свою думку. Напевне, саме це дехто з керівників схильний вважати грубим порушенням статуту партії.

- У тому чи іншому контексті чернівецька «Самопоміч», насамперед її міська організація, неодноразово опинялась у центрі різних скандалів. У чому причина?

- Кандидати, які брали участь у виборах до Чернівецької міської ради (після неодноразових співбесід та обговорень їх залишилося близько двадцяти ) раніше не мали досвіду політичної і депутатської діяльності. Тому немає нічого дивного, що дехто з них на початку допускалвся помилки, можливо не думав над наслідками окремих дій чи політичних рішень, з іншого боку - помилкою виглядало для когось зі сторони, думаю, кожен депутат здатен пояснити, чому він проголосував саме так чи інакше. Висвітлювалися та критикувалися результати голосування щодо деяких господарських питань, участь в яких окремими діячами вважаються неправильними, хоча це твердження суб’єктивне, і я, наприклад, не думаю що саме ці голосування були помилковими. Дуже часто політичні скандали мають зовсім не скандальне пояснення.

- У «Самопомічі» - жорстке ставлення до рішень членів партії, а також дій, які можуть її скомпрометувати. Можливо ви в чомусь припустилися помилки? Зокрема щодо діяльності на нинішній посаді?


- Тут головне хто дає оцінку нібито "діям які можуть скомпрометувати", на одну і ту ж саму проблему є різні погляди,кожен з членів партії має право на особисту думку і бачення певної ситуації, але часто перемагає думка авторитету, а не правдиве пояснення причини. На нинішній посаді з питань децентралізації в облраді не приймалися жодні політичні рішення, які б могли бути причиною мого відсторонення. Децентралізація - це питання державності та процесу реформ адмінтериторіального устрою, питання щодо партійності тут ніколи не мало жодного значення, це шлях розвитку громад Буковинського краю, де керівники та виконавчий апарат облради на стороні громад та їхнього розвитку!

- То в чому ж головна причина: місцеві інтриги, боротьба за владу всередині буковинської «Самопомочі», щось не сподобалось центральному керівництву?

- Основна причина це скоріш за все зовнішній вплив на внутрішньо-партійну ситуацію та безумовно внутрішня конкуренція між колегами з метою показати хто здатен бути корисним. Хоча боротися треба для розвитку, а не за власне місце в партії, ми завжди говорили на зустрічах про те, що ми всі різні, але спільне використання наших можливостей нас об'єднає і зробить сильнішими Це проста теза, але вона дієва! Дуже суттєвим у питанні мого виключення є те, що окремі представники з Чернівців та області мають політичну вагу в столиці, а це вже інтереси, плани та бачення про які мало кому відомо! Тож вирішальним у моїй ситуації я вважаю зовнішній вплив осіб які мають власні інтереси на політичній карті Буковини!

- Мета будь-якої партії – влада, як би ви оцінили перспективи і, так би мовити, кадровий резерв партії, яку вам довелося залишити, на Буковині?

- Моє бачення полягає в тому, що влада - це, насамперед, можливість реалізовувати якісні господарські , соціальні та культурні послуги для жителів краю та країні в цілому. Тому влада - просто необхідний інструмент. За три роки в партії за моєї участі були реалізовані гарні проекти та напрацьовані певні плани розвитку. Надалі залишаються люди, які працюють від самого початку на громадських засадах і мають бажання розвиватися як в особистому плані так і політично. Єдине – не розкидатись цим потенціалом у внутрішньо-політичних чварах і розборках. Це не додає партіії позитивного іміджу. Що ж до перспектив – як оцінять діяльність представників «Самопомічі» виборці і чи скористаються цими можливостями керівники партії покаже результат виборів, це єдиний індикатор успішної роботи.

- Чи є вже бачення власного майбутнього у політичному житті краю?

- Зазвичай в таких випадках говорять що політика брудна справа, але я іншої думки і вважаю, що тільки люди роблять політику брудною чи навпаки - порзорою та позитивною. Я не сприймаю виключення з партії як кінець політичного життя, це не той випадок, коли чиєсь політичне рішення може поставити крапку в кар’єрі, професійному і партійному виборі. Звісно, маючи суттєвий досвід політичної роботи і, відверто кажучи, бажання брати активну участь у розвитку нашого краю я не маю наміру припинити діяльність у політичному житті Буковини. Остаточного рішення щодо цього я ще не маю, але коли визначусь - обов'язково повідомлю. Наразі ж бачу головним завданням – продовжувати роботу для створення ефективних дієспроможних громад, їх розвитку і становлення, як основи економічно потужної і справедливої держави.

Роман МЕЛЬНИК
www.bukinfo.com.ua
Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення