Понеділок, 13 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Законодавці не встигають писати закони для розвитку громад на Буковині (відео)

Законодавці не встигають писати закони для розвитку громад на Буковині Законодавці не встигають писати закони для розвитку громад на Буковині
Реформа децентралізації триває. На Буковині об’єдналися уже 18 громад. За цей час парламентарі ухвалили низку законодавчих актів. Але цього недостатньо, щоб рухати реформу вперед, кажуть експерти.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на телеканал ТВА.

- Прийняті законодавчі акти. Не зважаючи на те, що вони прийняті, все ж реалізують на практиці не так швидко, як того очікували. І основною причиною, чого, наприклад, ухваливши закон про приєднання, так зване внесення змін до закону про приєднання, очікували більш швидкого приєднання в області, чого не сталося, - зауважила Ольга Чепель, регіональна консультантка з правових питань Асоціації міст України у Чернівецькій області.

А все тому, що держава конкретно не визначила, що має вийти в результаті реформи, а суспільство повністю не розуміє загальної картини децентралізації. Більше того, досі немає закону про адміністративно-територіальний устрій, каже Ольга Чепель.

- Два роки ми здійснюємо реформу без закріплення в основному законі України цього базового рівня громади. Також початок реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, основним посилом цієї реформи була передача земель за межами населеного пункту об’єднаним громадам, - пояснила Ольга Чепель.

І це був той лакмусовий папірець, який стимулював і давав можливість об’єднуватися. Щоправда, досі це не запрацювало. Хоча громади закликають парламентарів таки ухвалити законодавчий акт щодо передачі земель. Народний депутат України Микола Федорук каже, єдності у Парламенті щодо цього законопроекту немає.

- Також є небезпека "дерибану" землі, коли це перейде у місцеві громади, враховуючи рівень підготовки. Добре, якщо свідомий депутатський корпус, якщо він дбає не тільки про себе, а й про майбутні покоління, не буде "дерибанити", - зазначив Микола Федорук, народний депутат України.

Тому необхідно зважити усі за і проти, пояснює нардеп. Але ухвалити рішення депутати мусять якомога швидше, кажуть експерти.

- Адже, якщо громада і держава - партнери, то партнери повинні дотримуватися правил гри і виконувати зобов’язання, про які вони домовилися. Тому ухвалення законопроекту про передачу земель за межами населеного пункту є нагальним, - заявила Ольга Чепель.

Гостро нині постало також питання розмежування повноважень між районною владою та об’єднаними територіальними громадами. Адже досі немає законопроекту, який чітко визначатиме механізм існування та рівень райрад при об’єднанні у межах одного району. Через відсутність розмежування повноважень зі спротивом влади зіштовхнулася і Сторожинецька громада. Микола Карлійчук каже, райдержадміністрація гальмує процес децентралізації.

- Вони постійно створюють перешкоди. Такі питання, в яких має вплив райдержадміністрація, наприклад, обленерго за інвестиційними програмами на Сторожинецький район виділило 15 мільйонів гривень, вони погоджують із райдержадміністрацією, який населений пункт. І жоден населений пункт не включений із нашої громади, - підкреслив Микола Карлійчук, Сторожинецький міський голова.

Тож розраховують на співпрацю та порозуміння. А від парламентарів очікують швидкого ухвалення нагальних законопроектів.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення