Неділя, 29 березня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Громадська рада при Чернівецькій ОДА засудила мовний закон і вимагає вето

Громадська рада при Чернівецькій ОДА на позачерговому засіданні 16 липня 2012 року ухвалила звернення, в якому висловила своє обурення з приводу прийняття Верховною Радою законопроекту «Про засади державної мовної політики в Україні».

Про це йдеться у повідомленні громадської ради при Чернівецькій ОДА. Громадська рада при Чернівецькій ОДА закликала Президента України Віктора Януковича та голову Верховної Ради Володимира Литвина не підписувати законопроект як такий, що суперечить Конституції України, рішенню Конституційного Суду України у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України від 14 грудня 1999 року та європейській практиці.

За розроблений президією громадської ради проект звернення проголосували 20 членів ради (чисельність членів ради становить 25 осіб). Звертаючись до всіх мешканців Чернівецької області незалежно від їх етнічного походження, громадська рада закликала не піддаватися на політичні провокації авторів законопроекту, який не сприяє розвитку національних культур, а є спробою відволікти увагу виборців від соціально-економічних проблем в державі та порушити одвічні традиції цивілізованих міжетнічних взаємин, які склалися в Україні. "

...Схвалений у нелегітимний спосіб Верховною Радою України, законопроект в багатьох випадках суперечить Конституції України і міжнародній практиці. У ньому, наприклад, містяться норми, які дозволяють використовувати регіональну мову замість державної, а не паралельно з нею, органам державної влади і місцевого самоврядування, державним підприємствам, установам та організаціям. Окрім цього, він впроваджує функціональну нерівність мов, надаючи виразну перевагу російській мові порівняно з іншими мовами, якими спілкуються громадяни України і для кого вона є рідною...", - йдеться у зверненні.

Прес-служба ЧОГО "Комітет виборців" 
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення