Вівторок, 25 лютого 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Мер Каспрук до виборів зупинив створення 9-ти мільйонного депутатського фонду, скориставшись правом вето

Дія рішення міської ради VI скликання від 04.06.2015 р. №1614 «Про затвердження Програми «Фонд на виконання депутатських повноважень» зупинено розпорядженням міського голови Олексія Каспрука.

Спробувати подолати вето та повторно розглянути це питання депутати зможуть на позачерговій сесії міської ради 12 червня ц.р. Міський голова вважає, що Програма «Фонд на виконання депутатських повноважень» не містить нових напрямків використання коштів міського бюджету, які потребують додаткового регламентування, а заходи, передбачені зазначеною Програмою, можуть бути реалізовані шляхом використання наявних у Законі України «Про статус депутатів місцевих рад» індивідуальних та колективних форм реалізації депутатом місцевої ради своїх повноважень, зокрема таких, як депутатське звернення та депутатський запит.

Звертається також увага на те, що у Програмі «Фонд на виконання депутатських повноважень» не достатньо чітко прописано механізм контролю за використанням коштів Програми. Окрім того, запровадження Програми у зазначеній редакції в рік проведення чергових місцевих виборів несе загрозу створення нерівних умов для окремих суб’єктів виборчого процесу, що може мати негативні наслідки політичного характеру.

Міський голова вважає, що створення додаткових умов для підвищення ефективності депутатської діяльності шляхом більш оперативного вирішення проблем виборців можливе лише за умови більш чіткого визначення правових, організаційних та фінансових засад формування та діяльності Фонду на виконання депутатських повноважень, а також порядку розподілу коштів цього Фонду, прозорого механізму контролю за їх витрачанням, забезпечення рівних прав усіх суб’єктів виборчого процесу та унеможливлення проявів у діяльності зазначеного Фонду ознак політичної корупції.

«Прийняття такої Програми потребує більш широкого обговорення з членами територіальної громади і має стати наслідком громадського консенсусу, – заявив Олексій Каспрук. «Знаю, що такі депутатські фонди діють в окремих громадах – десь успішно, а десь виборці не задоволені тим, що депутати не завжди звітують про використання коштів з цього фонду, десь бюджет неспроможний профінансувати вчасно такий фонд і тоді цей механізм залишається неефективним. Неприродним є й те, що прийняття цієї Програми у Чернівцях депутати ініціюють за кілька місяців до чергових виборів, посеред бюджетного року, що закономірно викликає у чернівчан чимало питань. Тому вважаю, що до виборів запуск цієї Програми є не на часі, а 9 мільйонів гривень у цьому році варто витратити на більш нагальні потреби громади. І ці потреби депутатський корпус знає», – зазначив міський голова.

Довідково. Програма «Фонд на виконання депутатських повноважень» Чернівецької міської ради – частина коштів міського бюджету, спрямована на вирішення нагальних питань соціально-економічного розвитку територіальної громади міста Чернівці безпосередньо з ініціативи та під контролем депутата міської ради.

Метою Програми є: – забезпечення відповідних умов для ефективного здійснення депутатами міської ради своїх повноважень; – сприяння депутатам міської ради у вирішенні проблемних питань громадян виборчого округу чи територіальної громади в цілому. Термін реалізації Програми безстроковий. Кошти Програми спрямовуються на виконання заходів, передбачених прийнятими міською радою програмами та програмою соціально-економічного розвитку міста на відповідний рік. Сума коштів на фінансування Програми становить не більше 10 відсотків обсягу бюджету розвитку міського бюджету. Обсяг фінансування Програми визначається рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення