Середа, 11 грудня 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

У Хотинській фортеці знайшли руїни старовинної турецької мечеті

У Хотинській фортеці знайшли руїни старовинної турецької мечеті
У Хотинській фортеці знайшли руїни старовинної турецької мечеті.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на "Укрінформ" із посиланням на керівника експедиції Миколу Ільківа.

У Хотинській фортеці, яка розташована на території Чернівецької області, археологи натрапили на перші мурування турецької мечеті початку XVIII століття. За словами археолога, з 2014 року частина мечеті була розкопана і досліджена, а частина досі перебуває під землею.

"З початку місяця вдалося відкрити перші мурування XVIII-ХІХ століття. Саме знахідок цього періоду найбільше знаходимо на цьому місці. Трапляються поодинокі монети того часу, важки терезів, можливо пов’язані з ювелірною чи аптекарською діяльністю. Вони вже неодноразово траплялися і в попередні наші експедиції. Із цікавих будівельних матеріалів – цеглини із клеймовими роками, коли їх виготовляли, що дозволяє більш якісно встановити технологію", – сказав Микола Ільків.

Він додав, що під час розкопок старовинної мечеті віднайшли і рештки пізніших історичних епох. Зокрема, навіть періоду кам’яної доби.

"Крім решток турецької мечеті, нам вдалося вже зафіксувати культурні шари більш давніх епох – кам’яної доби, трипільської культури, слов’яно-руського часу, а поверх усього цього були побудовані вже споруди новітньої доби. Для кожної епохи були знайдені свої характерні знахідки. Зокрема, для кам’яної доби – це вироби із кременю й різноманітні пластинки, ножі, скребла, якими обробляли шкури.

Для трипільської культури характерні знахідки кераміки. Для Х-ХІ століття, коли якраз ця територія входила до складу Київської Русі, характерні також знахідки керамічного посуду, пряслиця для прядіння й дрібненькі побутові вироби", – розповів науковець Археологічна експедиція в Хотинській фортеці планує працювати до кінця липня.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення