Четвер, 22 жовтня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чоловік впіймав рибу, яку на Буковині не ловили понад 30 років.

Чоловік впіймав рибу, яку на Буковині не ловили понад 30 років.
Чоловік впіймав рибу, яку на Буковині не ловили понад 30 років.

Житель міста Хотин виловив рибу, яку в Чернівецькій області не ловили вже понад 30 років.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на Хотинські вісті та користувача соцмереж Rustam Bayramov, який і впіймав цю рибу та розповів, як йому це вдалося.

Рустам каже, що зловив вугра, 10 червня о 23 годині. Клюнув вугор на виповзка біля с. Атаки, Хотинського району Чернівецької області на відстані 55-60 м від берега, та на глибині 2,5-3 м. Вага здобичі 2.987 кг.

Вугор європейський (Anguilla anguilla) - це прохідний вид риби. Самки живуть в прісній воді, а самці - в солоній. Нереститься ця риба в Саргасовому морі на глибині 1000 м. Після нересту дорослі особини гинуть.

Після будівництва ГЕС на Дністрі, шлях до нерестилища для вугра було закрито. Тож як після стількох років ізоляції, Рустаму вдалося виловити цю рибу? На рахунок цієї події, ми проконсультувалися з Любомиром Степановичем Стрембіцьким, представником ГО "Скеля" в Громадській раді при ДАРГУ.

Любомир Степанович Стрембіцький посилаючись на Щербуха А. Я., каже: “У період життя у прісних водах вугор має різне забарвлення, що зумовлене характером водойм та індивідуальними особливостями риби. Найчастіше в нього темно-зелена або темно-бура спина, жовтуваті або золотисті боки тіла.

В особин, які досягли статевої зрілості і незабаром залишатимуть прісні води, спина стає чорною, черево сріблясте, очі збільшуються. Їх називають сріблястими вуграми” “Від себе додам - значні жирові запаси під шкірою зумовлюють цей колір і стають енергетичним запасом на подорож в Саргасове море. Коли вугор став "сріблястим" значить йому вже готуватися до 7-10 тис. км подорожі.

Самці залишаються в морі і в ріки не заходять - їхня величина до 50 см і вага до 250-300 г” - каже Любомир Степанович. Тобто, виловлений Рустамом вугор - це статевозріла самка, готова до нересту. Постає питання, яким чином вугор мігрує через греблі? Також вугор живе і в Шацьких Озерах, як зазначав Любомир Степанович. Існує теорія, що ця риба мігрує підземними ріками.

"Вугра я відпустив. Хай розмножується. Він дав великої насолоди при виважуванні. Хай принесе потомків сюда щоб моя дитина теж могла половити таку цікаву рибину", - розповідає Рустам.
Оцінити матеріал:
(3 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення