Понеділок, 12 квітня 2021p.
Оксфорд Медікал варикоз

У Хотинській школі-інтернаті дітей на ніч закривають у кімнатах з навісними замками (фото)

У Хотинській школі-інтернаті дітей на ніч закривають у кімнатах з навісними замками (фото)
У Хотинській школі-інтернаті дітей на ніч закривають у кімнатах з навісними замками.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернівецькій області, координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернівецькій області та громадських моніторів здійснила до Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №2.

У школі навчаються діти, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Заклад розрахований на 160 дітей, проте на даний час навчається 91 дитина – з 2 до 9 класу. На території закладу 2 спальні корпуси, їдальня, а також відокремлені дорогою навчальний корпус та душова. Монітори зазначили, що у закладі створені хороші умови для навчання учнів. Зокрема, діють сім оплачуваних гуртків, належним чином проводяться заходи із профорієнтації учнів. Так, всі минулорічні випускники вступили до професійно-технічних училищ. Вихованців годують чотири рази на день, а також вони забезпечені сезонним одягом та взуттям.

Проте моніторингова група звернула увагу на низку недоліків. Вразило те, що спальні кімнати на ніч закривають на навісні замки, і учнів позбавляють свободи пересування. Щоб відвідати туалет, діти змушені у вікно кликати чергового і повідомляти його про це, або справляти природні потреби в тому ж спальному приміщенні в миски та відра. У випадку виникнення вночі пожежі, діти не зможуть евакуюватися, і це при тому, що в спальних корпусах немає жодного вогнегасника.

Незважаючи на те, що у закладі є душова кімната, учні не можуть митися там в будь-який день за власним бажанням протягом тижня, і змушені митися у житлових корпусах. Навіть діти молодшого віку мають самостійно носити гарячу воду із сусіднього корпусу відрами, а потім розводити її холодною водою, митися, використовуючи тазики, та самостійно прати собі нижню білизну.

При недостатній кількості меблів, значна їх частина у спальних корпусах перебуває у аварійному стані, учні власними силами намагаються здійснювати їх ремонт. Зламану шафу дев’ятикласниць ніхто з персоналу не ремонтував, а оскільки ремонт шафи власними силами учнів не вдався, одяг вони змушені зберігати навалом в загальній купі на її дні.

Виявлено, що у кімнатах давно не проводилося генеральне прибирання. З деяких матраців сипався пил, а під ними часто можна було побачити сміття, нижню білизну, одяг.

У спальних кімнатах знайшли палиці, складний ніж, запальнички, зламані бритви, гральні карти. На одну зі стін кімнати нанесені нецензурні слова та намальовані статеві органи.

Окремо варто відзначити наявність оголених дротів від різної техніки у кімнатах, яку учні безконтрольно намагалися відремонтувати. На складі виявлена недостатня кількість продуктів харчування, журнал складської продукції не вівся належним чином. Дитячі порції в їдальні значно менші, ніж мають бути за нормами.

Крім того, моніторинговій групі не змогли продемонструвати жодного листка комплексного огляду дітей лікарями за минулий рік. Неналежним чином ведеться фіксація звернень учнів до лікарів та госпіталізації. Лікування учнів у лікарні не відображене в їх медичних картках.

Виявлені факти свідчать про жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність, види поводження з учнями даного закладу, про порушення їх прав на свободу пересування, особисту безпеку, достойні побутові умови, якісне харчування, медичне забезпечення.

За результатами візиту надішлють листи реагування до Чернівецької обласної державної адміністрації.

Фото

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення