Вівторок, 02 березня 2021p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині у школі вчитель оголосив голодування

На Буковині у школі вчитель оголосив голодування
Чоловік нічого не їсть та не п‘є вже 4 дні. Протестує проти свавілля в навчальному закладі, перевищення повноважень директора та неправильного, на його думку, розподілу навчальних годин між вчителями.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на телеканал "Буковина".

Зупинятись чоловік не збирається, поки його не почують. Вже 22 роки поспіль Ілля Миколайович працює в Вашківецькій загальноосвітній школі. Каже, бувало по-всякому, несправедливість відчував часто, але цього разу вирішив боротися радикальними методами.

ІЛЛЯ КУРИК, ВЧИТЕЛЬ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗОШ: «Я випробував усі нерадикальні прості способи боротьби з діями директора школи. На даний момент я вичерпав усі можливості, якимось законним способом зупинити це, що вона робить в школі. І я вирішив це зробити таким». «Останні два роки в школі застосовуються всі методи, щоб знищити тих людей, які бачать недоліки та прогалини в роботі директора школи. Це стосується не тільки мене самого, а й декількох моїх колег».

У школі працюють два вчителі трудового навчання. Раніше Ілля Миколайович мав повне навантаження годинами з цього предмету. За останнім розподілом навчальних годин, більшу їх частину, а це 18, надали Майї Василівні, Іллі Миколайовичу – 7.

МАЙЯ МОСТБАУЕР, ВЧИТЕЛЬ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗОШ: «Прийшовши перед початком навчального року, мені дали 18 годин трудового навчання. З чим не погодився мій колега. Але колегу ніхто не звільняє, його ніхто не образив. Йому дали також годин трудового навчання. І довантажили його тим предметом, який він читав колись».

ІЛЛЯ КУРИК, ВЧИТЕЛЬ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗОШ: «Несправедливий розподіл годин трудового навчання. Я у колективі сказав, що готовий працювати з неповним тижневим навантаженням, на 13 чи 14 годин, і якщо мене довантажать гуртковою чи іншою роботою я з цим погоджусь. Хоча колектив почав мене засуджувати і ніхто навіть не почув».

У навантаження Іллі Миколайовичу додали годин з предмету «Захист Вітчизни». Чоловік запевняє працювати б не проти, однак переконаний, коли прийде дипломований спеціаліст, відповідно його години скоротять, а трудового навчання вже не повернуть.

ГАЛИНА КУРИК, ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ЗОШ: «Наш директор школи далекоглядна. Якщо Ілля Миколайович згідний працювати на захисті вітчизни вісім годин, він не має на це дозволу, не має відповідної фахової освіти. То якщо через місяць, через тиждень буде людина з фаховою освітою, і у нього години забирають».

Ситуація, що склалась в школі, поділила вчителів на два табори. Частина підтримала Іллю Миколайовича та не згідна з роботою директора. Інша ж навпаки, каже, що це тільки порушує навчальний процес та створює негативне середовище у колективі.

ТАМАРА МЕЛЬНИЧУК, ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗОШ: «Його проблеми, а може він вагу хоче скинути чи оздоровитись».

СВІТЛАНА ГАРАС, ПЕДАГОГ ОРГАНІЗАТОР, ВЧИТЕЛЬ ЗАХИСТУ ВІТЧИЗНИ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗОШ: «Він уміє тероризувати людей, він уміє створити конфліктні ситуації. Він, взагалі, конфліктна людина».

ІРИНА ШИНКАРЮК, ВЧИТЕЛЬ ФІЗИКИ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗОШ: «Вчителів, які зверталися в Міністерство, в Департамент освіти дуже прискіпливе. Моральний тиск іде на цих вчителів і ми не маєм права нічого тут сказати, і нас просто не чують».

Чоловік вже чотири дні не їв та не пив, живе та ночує в стінах школи. А в робочий час проводить уроки. Дружина несправедливість бачить, однак спроби переконати чоловіка припинити голодування даремні.

ГАЛИНА КУРИК, ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ЗОШ: «Я старалася його переконати. Він сказав, якщо його смерть наведе порядок в школі, він на це свідомо піде. Тому, що стукав у всі інстанції, називали скаржниками , сказали, що тут чотири людини, які проти – ні. Зацькували люди бояться. Бо тому, що у всіх тих хто виступали по 26 годин. Но це не можна все озвучувати. Ми погані вони хороші, він три роки показує на недоліки».

У профільному відділі Вашківецької ОТГ конфлікт намагалися залагодити. Та ніхто не хоче іти на компроміси. Також підтверджують факт неодноразових скарг на директора.

ВОЛОДИМИР ЛУЧАК, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ КУЛЬТУРИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВАШКІВЕЦЬКОЇ ОТГ: «Коли я запропонував давайте поділимо їх порівну по кількості годин, то педагогічний колектив сказав, що ви перебираєте повноваження тарифікаційної комісії і профкому на себе, що не маєте права робити. Вчитель не повинен вдаватися до такої акції. Ми живемо в цивілізованій державі. Були в мене скарги на директора, від Іллі Миколайовича було, від Лисана, що вони не погоджуються з деякими рішеннями, які приймає директор».

Директор школи каже, всі години розподілені правильно відповідно до чинного законодавства про загальну середню освіту.

НАДІЯ БУЧИЦЬКА, ДИРЕКТОР ВАШКІВЕЦЬКОЇ ЗОШ: «Практика читання годин захисту вітчизни у Іллі Миколайовича є. Так як він у 2015 і 2016 році мав навантаження з цього предмету. Майя Василівна, почувши до яких радикальних мір, вдався Ілля Миколайович сказала, що готова також голодувати».

Ілля Миколайович – пенсіонер за інвалідністю. Лікарі та близькі хвилюються, якщо ситуація не вирішиться, це може призвести до летальних наслідків.

РУСЛАНА ДУТЧУК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ ВАШКІВЕЦЬКОГО ЦЕНТРУ ПМСД: «Кожного дня перевіряється стан здоров’я голодуючого. Погіршується стан від початку та на сьогоднішній день. Від медичної допомоги голодуючий категорично відмовляється».

Однак, сам чоловік запевняє голодуватиме поки його не почують.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення