Четвер, 21 січня 2021p.
Оксфорд Медікал проктолог

В Новоселиці за мільйон доларів відреставрують синагогу (фото)

В Новоселиці на Буковині під шаром вапна виявили фрески Єврейської культури.

Про це раніше повідомляв активіст Олег Істратій на своїй сторінці у Фейсбук.

"Фрески Єврейської культури в Новоселиці! Виявив під шаром вапна незвичайну Біблійну красу!
Вже 9 років туристи з Ізраїлю включають цю синагогу в свій туристичний маршрут.
За три тижні я і Паша Майский, як монтажники лисів і помічники групи, очистили 450 квадратів. Дуже красиво, багато історії та енергії того часу в цьому будинку.

Написані книги з описом кожної живописної картини.
У синагогу приходили колись молитися до 1943 року. Ці стіни пам'ятають родину Діни Лідер, вона очолює зараз громаду в Нью-Йорку, пам'ятають родичів ці стіни, Вікторії Нулланд, держдепу США, вони жили нижче вулиці сьогоднішньої Шевченка, в Новоселиці. Така у нас в Новоселиці синагога, такий у нас містечко ....", - пише пан Олег.

"У 2006 році. в місті Новоселиця Чернівецької області, мною було взято в оренду занедбане приміщення, де були виявлені дивні фрески початку минулого століття. Які збереглися до наших днів, під товстим шаром вапняної побілки.Випромінюючи єврейську культуру. та релігійний живопис того часу, аналогів якої немає ні в одній синагозі світу.

У першій половині 19-го століття, почалася активна еміграція євреїв в Бесарабію. Де до 1941 року, тільки в Новоселиці проживало 6500 євреїв, складаючи в той час 90% від загального населення, які в основному молдовани. Ці дві національності завжди жили у світі, де корінні жителі мали постійну роботу яку давали євреї і з повагою ставилися до громаді Талмуд-Тори. 2 липня 1941 місто окупували румунські війська. У той же день 83 єврея було вбито, шістдесят були заарештовані й утримувалися в даній синагозі. Сорок два з них розстріляли через три дні, утримую без води і продуктів харчування, інших переселили в гетто. У якому до 30 липня 1941 року, зібрали 3 200 євреїв Новосельчан, жінок, дітей, старих. 760 з них растрелять до відправки. Решту вишикували в дві колони, одна була направленна в Транснітрію (Придністров'я) інша убік Хотина, де багатьох з них просто втопили в річці Дністер. Тільки 204 Новоселицький євреям в тій бійні вдалося дивом врятуватися і перебратися в Америку і Ізраїль.

Після війни синагогу перетворили на "Палац піонерів" замазавши вапном стелю, стіни, синагоги, що створило консервацію цього дійсно історичного місця, як і скорботи за загиблими євреями так й історичної культури, що переплелася між нашими народами.

Тільки в 2008 році на мої численні листи всім єврейським громадам і організаціям світу, мене почули. Першими приїхали студенти Російського державного гуманітарного університету.

В один із днів після цього, мені передзвонив голова Євроазіатського евреского конгресу, голова Ваад України, голова Генеральної ради ЄАЄК Йосип Зісельс.

Після цього була залучена група реставраторів на чолі з Юлієм Лівшіцом. Група приїхали у Новоселицю, і очистила всі фрески за три тижні площею в 500 кв.метров- це одна з найбільших знайдених на сьогодні в Європі поверхонь фресок.

Були вжито негайних заходів, щоб врятувати картини і перевести їх у категорію музейних об'єктів. Безумовно, це місце викликало інтерес для більш широкої аудиторії як єврейських так і не єврейських туристів. Більше ста екскурсійних груп з усього світу вже встигли відвідати наше місто.

Хочу віддати належне єврейському народу, вони дійсно шанують, пам'ятають, зберігають свою історію, історію свого народу де б вона не перебувала. Сьогодні рівно 73 роки після розстрілів у Новоселиці. І так історично склалося що і у нас і у них зараз йде війна і продовжують вмирати не в чому не винні люди. Давайте разом помолимося за загиблих у цих війнах, і постараємося все разом, всіма народами зупинити це божевільне кровопролиття яке відбувається сьогодні в Україні і в Ізраїлі", - написав Олег Істратій.

Засоби які планується вкласти до Новоселицької синагогу, для реставрації та музею Єврейської культури в Новоселиці.
alt

Стеля знаків зодіаку, в зірках Давида. Новоселицька синагога.
alt
Оцінити матеріал:
(5 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 читатель
сильная, духовная тема !
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення