П'ятниця, 27 листопада 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині на процес мобілізації місцеві посадовці не впливають

Повістка. Мобілізація. Війна. Теми, що не сходять із уст українців.

Усі шукають відповіді на тисячі «як?» і «чому?» Минулого тижня у районному будинку культури зібралося більше 150-ти путильчанок. Їх схвилювала значна кількість повісток, що надійшли до селища (291).

На їхні запитання щодо мобілізації прийшли відповісти голова районної ради Андрій Дутчак, Путильський селищний голова Іван Повідаш та начальник відділення Вижницько-Путильського ОРВК Олександр Кацубо. Посадовці пояснили, що мобілізацію здійснюють згідно Указу Президента та низки законодавчих документів на рівні держави, і ніхто в районі не може на це впливати. Також люди повинні розуміти, що списки мобілізованих сільські та селищна ради не формують.

Олександр Григорович констатував, що після дискусій частина жінок була задоволена відповідями, а частина все ж не погодилася, бо впевнені, що наші чоловіки йдуть на схід зовсім неготові до якісного виконання бойових завдань. Чому в цій неоголошеній війні калічаться й гинуть наші хлопці? Чому війну не називають війною? На кілька таких наболілих запитань Олександр Кацубо погодився відповісти відверто.

- Отож, на Вашу думку, проти кого воює Україна? Чи це не «війна олігархів»?

- Українські військові воюють проти російських найманців. Російська пропаганда намагається подати військовий конфлікт, як громадянську війну. Але фактично Україна відстоює свою територіальну цілісність та воює проти прихованого вторгнення зовнішнього ворога - Росії. Якщо не зупинити агресора на сході, він добереться сюди. Вже постраждали мешканці Донеччини та Луганщини. Відчули на собі наслідки бомбардувань жителі центральної та південної України, які свідомо ставляться до мобілізації та йдуть воювати за рідну землю. Тому твердження, що найбільше мобілізованих призивають саме із Західної України, це неправда. Подаючи інформацію про події на Сході, російські ЗМІ також намагаються змалювати конфлікт як так звану «війну олігархів», які нібито переділяють сфери свого впливу. Це також намагання Росії посилити конфлікт всередині українського суспільства, сформувати небажання більшості населення воювати, а насправді – підірвати нашу обороноздатність.

- Ніхто не хоче безглуздо вмирати і калічитися, доки не покращать матеріально-технічне забезпечення українських військових. Армію переважно забезпечують волонтери, але й ці можливості рано чи пізно вичерпаються. А звичайні робітники, вчителі, службовці не мають грошей, щоб спорядити синів та чоловіків навіть бронежилетами.

- Під час четвертої хвилі мобілізації держава врахувала помилки та недоліки попередніх хвиль і значно покращила матеріально-технічне забезпечення українських військових. Згідно рішень уряду від 21 січня та від 28 січня 2015 року, військовослужбовцям гарантують забезпечення необхідним військовим спорядженням, подвійне, у порівнянні з мирним часом, грошове забезпечення військових, які беруть участь в АТО та виплату щоденно однієї тисячі гривень за участь у бойових діях. Крім того, рішеннями уряду передбачене зарахування терміну військової служби до загального трудового стажу; одноразова грошова допомога у день демобілізації. Також після демобілізації учасникам АТО надаватимуть пільги при оплаті комунальних послуг, за користування громадським транспортом та інші. Широкої практики набуло виділення учасникам АТО житла та земельних ділянок. Також військовослужбовці постійно отримують допомогу від волонтерів, які закуповують необхідне за добровільні внески українських патріотів. Це військове спорядження, їжа, одяг, засоби обігріву, гігієни, медикаменти, все, у чому відчувають потребу бійці. Загалом волонтерський рух став одним з факторів, який унеможливив швидке загарбання України російським агресором.

- Оскільки проводять заходи у рамках антитерористичної операції, то чому не відправляють на схід, насамперед, співробітників правоохоронних та інших державних структур, які повинні боротися з тероризмом?

- До зони АТО неодноразово відряджали військовослужбовців місцевого батальйону ВДВ, роти Національної гвардії, УМВС, УСБУ та управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Чернівецькій області. Правоохоронні та інші державні підрозділи виконували завдання в зоні АТО від одного до трьох місяців. Виїзди для виконання завдань у зоні АТО відбуваються постійно. Нині в зоні АТО перебувають бійці Чернівецького прикордонного загону ДПС України, роти Національної гвардії та спеціального підрозділу УМВС, готується до виїзду чергова група бійців спецпідрозділу УБОЗ УМВС «Сокіл», яка за ротацією замінить попередню групу.

- Сьогодні з усіх працюючих утримують 1,5 % збору від доходу на потреби армії. Тоді чому працюючі додатково збирають кошти для придбання військовим в АТО продуктів харчування, берців, одягу, термобілизни?

- Це військовий податок, що є законодавчо встановленим фінансовим обов'язком громадянина. Збирання ж продуктів харчування, коштів, придбання військового одягу та спорядження через можливості волонтерського руху є нашим добровільним внеском для підтримки обороноздатності України.

- Коли країна знаходиться в стані війни і є тисячі жертв серед військових та мирного населення, чому в кафе та ресторанах у вихідні та святкові дні лунає музика?

- Було прийняте розпорядження голови райдержадміністрації, в якому рекомендовано обмежити до 22-ої години роботу розважальних закладів на період проведення антитерористичної операції. В цілому це розпорядження на території нашого району виконують. До того ж, триває великодній піст і проблем із надто гучними розвагами немає.

- Хто і за які кошти лікуватиме поранених, оплачуватиме їх психологічну реабілітацію, протезування, подальше санаторно-курортне забезпечення?

- Медичне забезпечення під час проведення АТО здійснюють військово-медичні заклади Міноборони та лікувальні установи Міністерства охорони здоров'я України. Суттєву допомогу також надають іноземні країни і волонтери. Зараз Міноборони одночасно з розглядом питання про збільшення кількості особового складу ЗС України вирішує проблему розширення мережі закладів медичного забезпечення.

Якщо наші бійці потрапляють до лікарень, то ніколи не почують відмовок. Нещодавно це підтвердили наші військові Віталій Мойса, Євген Корчинський, Іван Антофій, які після поранень проходять реабілітацію.

- Якщо військовозобов’язаний – віруюча людина і не хоче брати до рук зброю, чим займатиметься в армії?

- Війна необхідна для захисту від агресора. Звичайно, є громадяни, які з релігійних переконань не можуть брати до рук зброї. Але вони можуть служити в підрозділах тилового, медичного забезпечення або можуть бути залучені до робіт по відновленню зруйнованих внаслідок бойових дій об’єктів.

Нещодавно на ім’я голови Чернівецької облдержадміністрації надійшло сім таких заяв від мешканців Селятина. Рішення прийматимуть спільно з обласним військовим комісаром.

- Які мобілізаційні заходи здійснюють сьогодні і що чекає військовозобов’язаних та строковиків у найближчий час?

- З району призвали 44 військовозобов’язаних. Ці люди проходять навчання у Чернігівській, Львівській областях, Рівненському полігоні та Чернівецькому прикордонному загоні. 9-10 березня за мобілізацією п’ять осіб будуть направлені до аеромобільних військ і чотири – на Рівненський полігон.

Щодо призовників, то нині сільські та селищна ради викликають їх повістками до призовної дільниці району. Проведення медкомісії заплановане на 10-11 березня на базі районного будинку культури.

- Дякую за відверту розмову.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення