Неділя, 27 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У всіх районах області запрацювали центри первинної медико-санітарної допомоги

З відкриттям центру первинної медико-санітарної допомоги у м. Герца на засадах сімейної медицини запрацювала дільнична служба вже усіх районів області.

- Як і планували, з другого півріччя центри первинної медико-санітарної допомоги функціонують вже у всіх районах краю, - каже заступник начальника управління організації лікувально-профілактичної роботи та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту ОЗ ЦЗН Чернівецької ОДА Любов Крикливець. – Отож відтепер усе населення області, за винятком лише міста Чернівці, обслуговують сімейні лікарі. В обласному центрі також є позитивні зрушення, тож у вересні-жовтні у Чернівцях запрацюють два центри ПМСД, які будуть обслуговувати мешканців Садгори та мікрорайону Роша. До кінця року на обслуговування сімейними лікарями має перейти населення мікрорайону вулиці Південно-Кільцевої та бульвару Героїв Сталінграду, а протягом першого кварталу наступного року – всі чернівчани.

Для цього, за словами Л. Крикливець, є необхідні передумови. Всі дільничні терапевти й педіатри перепідготовлені, мають відповідні сертифікати і навіть якщо наразі вони не працюють на посадах сімейних лікарів, все одно проходять повторне стажування, щоб підтвердити свою нову кваліфікацію.

Після завершення реорганізації первинної мережі й запровадження сімейної медицини, в області розпочинається робота з удосконалення центрів ПМСД, розповідає про нові завдання служби Л. Крикливець. Зокрема має бути чітко розмежовано функції первинної і вторинної ланки, удосконалено систему наступності надання медичної допомоги. На сьогодні наказами МОЗ визначено стани, при яких сімейний лікар сам може надавати медичну допомогу, розроблені й впроваджуються локальні протоколи з надання медичної допомоги сімейними лікарями вже з 10 нозологій, клінічні маршрути пацієнта тощо.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення