Вівторок, 29 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У ЧНУ на кір захворіли вісім студентів, обговорюється локалізацію спалаху

У ЧНУ на кір захворіли вісім студентів, обговорюється локалізацію спалаху
У ЧНУ на кір захворіли 8 студентів: медики та освітяни обговорили локалізацію спалаху.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на сайт Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.

Сьогодні, 17 жовтня 2019 року, у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації під керівництвом директора відомства Оксани Андрієць та за участю в. о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталії Гопко, заступника директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марії Поліщук, завідувача відділу епідемічного нагляду, профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрія Падурару та представників Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Чернівецької міської ради, Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, а також керівництва ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Чернівецького торгівельно-економічного інституту Київського національного торгівельно-економічного університету відбулось засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію із захворюваності на кір в області.

Необхідність організації засідання штабу була зумовлена спалахом кору в Чернівецькому національному університеті, де з 25 вересня 2019 року й донині на кір захворіли 8 студентів. У ході засідання було проаналізовано стан захворюваності на кір загалом, а також зосереджено увагу на особливостях спалаху цієї хвороби серед студентів ЧНУ, зокрема на значній кількості контактних осіб.

Задля належного забезпечення проведення протиепідемічних заходів, ефективного реагування на подолання спалаху та попередження зростання кількості захворілих надалі, у вищих навчальних закладах мають бути визначені особи-координатори для співпраці із Департаментом охорони здоров’я та ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ».

Заплановано, що дані фахівці повинні не тільки оперативно повідомляти медиків у разі появи нових випадків захворювання на кір у їхніх вишах, а й здійснити збір та узагальнення інформації про вакцинальний статус усіх студентів. Проведення даної роботи необхідне для того, щоб Департамент охорони здоров’я міг організувати постачання достатньої кількості вакцини для імунізації проти кору студентів, які бажають отримати захист або які не мають відомостей про вакцинацію.

Передбачено, що фахівці Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я забезпечать розгортання та роботу тимчасових пунктів щеплень на базі даних ВНЗ. Крім того, під час засідання було зосереджено увагу на організації медичного спостереження за особами, які контактували з хворими на кір, для оперативного виявлення нових випадків хвороби.

Водночас, учасники засідання порушили питання підписання декларацій з лікарями первинної медичної допомоги серед студентів.

Фахівці Департаменту ОЗ рекомендували керівникам ВНЗ повторно розпочати роз’яснювальну роботу в студентському середовищі щодо важливості підписання декларації з лікарем.
Оцінити матеріал:
(0 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення