Неділя, 29 березня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині пацієнтів лікують сіллю і травами (фото)

На Буковині пацієнтів лікують сіллю і травами (фото)
Лікують сіллю і травами А ще пацієнтів пригощають кисневими коктейлями

- Показник захворювань верхніх дихальних шляхів, а також шлунково-кишкового тракту дедалі зростає. Щоб не відправляти пацієнтів у далекі санаторії, що дуже затратно й не всім по кишені, зробили реабілітаційний центр на базі нашого медичного закладу. Реконструкцію одного з вільних приміщень та закупівлю необхідного обладнання здійснили за позабюджетні кошти: відгукнулися спонсори та лікарі. Подібний центр діє у Чернівецькій обласній клінічній лікарні, тут і переймали досвід колег, - каже головний лікар Путильської ЦРЛ Михайло ДЯЧУК.

Серед райцентрів Буковини реабілітаційний центр є лише в Путилі. Він не поступається відомим санаторіям України, таким, як «Трускавець» чи «Моршин», хіба що розмірами.

- Офіційного відкриття не було, - каже Михайло Дячук, - перші оздоровчі сеанси провели у вересні. Щоправда, пацієнтів було не багато. Направляємо людей із хронічними станами, адже бракує ще одного фахівця. Нині на роботі медичних апаратів центру штучного лікувального мікроклімату знається старша медсестра Людмила Шахрай, яка за направленням закладу здобула необхідні знання та навички. Нині плануємо підготувати ще одного спеціаліста з числа наших лікарів, бо розширювати штатну чисельність немає фінансової можливості.

У Центрі є чотири невеличкі кімнати, кожна з яких оздоблена деревом. Там є медичне устаткування та крісла для пацієнтів. Під час сеансів хворі слухають музику при невеликому освітленні й водночас оздоровлюються та відпочивають.

Кожна кімната призначена для окремого виду терапії, - розповідає заступник головного лікаря з лікувальної частини Танасій КУЗЬ. - У перших двох подають повітря, насичене сіллю (вологий та сухий солетрони).

- Лікування сіллю - це один із методів немедикаментозної реабілітації та лікування органів дихання з використанням мікроклімату підземних соляних шахт. Медициною доведено, що лікування парами солі активно допомагає у боротьбі з такими захворюваннями, як бронхіальна астма, хронічний бронхіт, пневмонія, респіраторні алергози та інші хронічні легеневі недуги.

В іншій кімнаті спеціальний апарат насичує повітря озоном, - каже Танасій Кузь. – Озон – це той самий кисень, лише з трьома його молекулами. Він володіє більшою активністю, тому швидко насичує тканини киснем, а, отже, активізує роботу всіх органів. Після процедур з озоном підвищується загальний тонус організму, спостерігається позитивний ефект при лікуванні багатьох захворювань. Лікарі рекомендують такі процедури людям, які багато працюють за комп’ютером і почуваються виснаженими.

У ще одній кімнаті повітря збагачують ароматом трав за допомогою ефірних олій. За словами старшої медсестри Людмили ШАХРАЙ, ефірні олії мають ті ж якості, що й рослини, з яких вони виготовлені, але дія на організм людини набагато більша. Кожна лікарська рослина має свої лікувальні властивості. Тому в залежності від діагнозу пацієнти насолоджуються ароматами різнотрав’я, які позитивно вплинуть саме на їхнє самопочуття.

- Є також апарат «Антиастматик», який дозволяє швидко подолати астматичні приступи, - переконує старша медсестра. – Медичний пристрій невеликої форми встановлюють на грудній клітці, після чого приступ задухи майже одразу зникає і хворий почувається краще.

А на додаток пацієнтів центру пригощають смачним та корисним кисневим коктейлем.

- Кисневий коктейль – це густа, солодка піна, що складається із тисячі бульбашок, наповнених молекулами кисню. Маємо 32 рецепти його приготування цього на основі чаїв з лікарських рослин. Ця смакота не лише насичує організм киснем, а й сприяє відновленню кишкової мікрофлори, що є запорукою нормального травлення і засвоєння поживних речовин, - розповідає Танасій Кузь. Також лікар зауважує, що кисневі коктейлі допомагають відновити здоров’я людям, які страждають на гіпо- та гіпертонію, захворювання нирок, серцево-судинної системи, хронічним гастритом, холециститом.

Та на цьому районна медицина дивувати не перестане. За словами головного лікаря Путильщини Михайла Дячука, у 2015 році центр планують розширити та лікувати хворих водними процедурами. Наразі триває реконструкція приміщень та закупівля необхідного обладнання.

Фото

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення