П'ятниця, 25 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Міський голова Чернівців наклав вето на три рішення міської ради

Міський голова Чернівців наклав вето на три рішення міської ради Міський голова Чернівців наклав вето на три рішення міської ради
Міський голова Олексій Каспрук скористався правом вето і зупинив дію трьох рішень міської ради, які були прийняті 30 червня цього року, як таких, що суперечать законодавству.

Підтвердити своє рішення або дослухатися до зауважень міського голови депутати мають можливість на позачерговій сесії, яка скликається 11 липня о 10.00.

Міський голова зупинив рішення №774 «Про розгляд звернення товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Віктор ЛТД» щодо продажу земельної ділянки за адресою вул. Алма-Атинська,3-Б», оскільки, на його думку воно прийнято з порушенням вимог Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельного кодексу України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Зокрема Олексій Каспрук вважає, що відчуження зазначеної земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на користь ТзОВ ВКФ «Віктор ЛТД» може призвести до порушення прав інших співвласників житлового будинку по вул. Алма-Атинській,3-А.

Зупинено також дію рішення №747 «Про розгляд електронної петиції щодо надання дозволу майстрам HandMade організовувати виставку-ярмарок своїх виробів на вул. Кобилянської Ольги», як такого, що суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про благоустрій населених пунктів» і прийнятого з порушенням порядку розгляду електронних петицій, визначеного Статутом територіальної громади м.Чернівці.

Звернуто увагу, що рішення міської ради, яким надається дозвіл майстрам HandMade організовувати виставку-ярмарок своїх виробів на вул. Кобилянської Ольги фактично дозволено розмістити малі архітектурні форми, що є прямим порушенням статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Міський голова також зазначає,що повноваження щодо організації ярмарків відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» належить до власних повноважень виконавчих органів міських ради і ст. 26 цього закону такі повноваження міській раді не надає.

Окрім того, зазначене рішення прийнято всупереч Положенню «Про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Чернівців», затвердженого рішенням міської ради VІІ скликання від 04.02.2016 року №95, яким чітко визначено порядок та умови розміщення тимчасових (пересувних, стаціонарних) споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.

Право вето застосовано також до рішення міської ради №757, яким внесено зміни та доповнення до Регламенту Чернівецької міської ради VІI скликання. Міський голова вважає,що пункт 1.1 даного рішення, яким встановлено, що проекти рішень за зверненнями громадян, юридичних осіб та організацій щодо земельних питань, формуються та оприлюднюються на офіційному веб-порталі Ради виконавчими органами міської ради впродовж п’яти робочих днів від дати надходження заяв, суперечить вимогам Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про звернення громадян».

Зокрема,звертається увага, що лише загальний граничний строк проведення документальної та юридичної експертизи проектів рішень міської ради без врахування часу на погодження проектів рішень в порядку, визначеними Регламентом міської ради, становить до 9 робочих днів. Окрім того, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» термін вивчення та опрацювання звернень, які не потребують додаткового вивчення, для формування і оприлюднення виконавчими органами обгрунтованого проекту рішення на розгляд міської ради не може бути меншим 15 днів від дня їх отримання, а в разі необхідності додаткового вивчення – може бути продовжений за рішенням керівника до 45 днів. Зменшення цих строків до 5 робочих днів від дати надходження звернення призведе до дезорганізації в роботі виконавчих органів ради, погіршення якості підготовки проектів рішень, прийняття міською радою необґрунтованих, незаконних рішень та порушення прав громадян. Наслідком цього може стати збільшення претензій і скарг громадян, зростання обсягу судових позовів про визнання незаконними рішень міської ради та їх скасування.

Позачергова сесія міської ради, на якій депутати мають можливість підтвердити свої рішення або взяти до уваги зауваження міського голови, скликається 11 липня цього року о 10.00.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення