Неділя, 04 червня 2023p.

Кінотеатри

Оксфорд Медікал варикоз

Як на Буковині тендери "виграють"?

Автор: Ігор Соломон П'ятниця (13.07.2012p.) 40396 14
Як «чесно» виграти тендер на Буковині?

Дуже просто – потрібно мати відповідальну посаду і родичів… Саме так… Історія одного управління, яке проводить тендери між «своїми», іншими словами грає з державою в безпрограшну лотерею… В кожному тендері один квиток з трьох обов`язково є виграшним.

Ми першими на Буковині спробуємо провести журналістське розслідування про державні закупівлі на Буковині. Спробуємо оцінити їх прозорість та відкритість, а також неупереджено розкрити всі таємниці та особливості тендерів в нашій області на прикладі одного управління.

Отже, є на Буковині одна цікава структурна одиниця в ОДА – управління капітального будівництва. Ця структура на сьогодні безпосередньо підпорядкована Крищенку Кирилу Євгеновичу. Хоча всі ми знаємо, що всіма важливими справами в ОДА управляє Михайло Папієв і його перший заступник та «бойовий» товариш - Георгій Галиць.

 Гадаю шановні пани не мають уяви про тендери, які проводить управління капітального будівництва і про безпрограшну лоторею, яка досить успішно розігрується між «близькими» до керівника даного управління фірмами. Ми спробуємо описати все це досить неупереджено без прямих звинувачень.

Що ж це за управління таке і чим воно займається? На сайті обласної адміністрації можна взяти короткий опис: «Управління капітального будівництва обласної державної адміністрації виконує функції замовника будівництва об’єктів житлово-комунального і соціально-культурного призначення на території області, здійснює технічний нагляд за об’єктами будівництва, реконструкції, капітального ремонту, що фінансуються за рахунок усіх джерел фінансування, в тому числі по загальнодержавних програмах».

Отже, іншими словами – це управління є замовником будівництва та ремонтних робіт на території всієї області. Тож не дивно, що управління досить часто проводить тендери на різні ремонтні та будівельні роботи. Керівником управління капітального будівництва ОДА є відома особистість в будівельному бізнесі нашого краю – Карвацький Валерій Володимирович. Всім відомий його батько – керівник будівельної фірми «ПМК-311» - Карвацький Володимир Ілліч, який є ще й депутатом Кіцманської районної ради від Партії регіонів (на фото).

Надалі в статті, ми спробуємо описати й родичів пана Валерія, які теж досить активно працюють в будівельному бізнесі на теренах Буковини. Але головне, що пан Валерій Карвацький є добре відомий серед будівельного бомонду Буковини і не просто, як син відомого батька-будівельника, а як активний учасник будівельного ринку. Наша увага до цього управління виникла не спонтанно. Вже досить великий період часу (ймовірно за період керівництва управлінням – інформація уточнюється) багато будівельних фірм не можуть виграти тендер з різних причин… Які саме фірми і з яких причин – інформацію оприлюднимо пізніше (якщо вдасться знайти підтвердження), після ретельної перевірки фактів. Але зараз не про це.

Наразі хотілось би розповісти про два типових тендери для цього управління, які відбулись 18 червня цього року. Ми направили офіційний лист-вимогу, зареєстровану ще 13 червня, де просили повідомляти про всі тендери, які проводить дане управління. Жодного повідомлення, що 18 червня будуть проходити державні закупівлі ми не отримали. Чому вчасно не проінформували про тендер наше видання, чому так сталося і кому це вигідно? Гадаю відповідь цілком зрозуміла. А формальну відповідь на лист-вимогу ми отримали лише 20 червня від пана Чорнея.

На відміну від УКБ ЧОДА, головне управління охорони здоров`я ЧОДА, до якого ми теж направляли лист-вимогу, телефоном вчасно повідомило про місце та час державних закупівель, які проводило їх управління, а саме 3 липня об 11.30. Цим, дане управління, під керівництвом Шкробанця Ігоря Дмитровича показало відкритість і прозорість, чого не скажеш про управління капітального будівництва ЧОДА. До речі, ми скористались запрошенням і були свідками державних закупівель інсуліну для буковинців. А ось управлінню капітального будівництва напевно є що приховувати…

Отже, 18 червня відбулись чергові два тендери, з них перший - о 10.00, другий об 11.00. Дійові особи, які приймали участь в даних тендерах – були повністю однакові. Як відомо, в тендері приймають участь представники замовника і учасники. Один з учасників, власне і виграє тендер.

Назвемо героїв, їх імена мають знати всі – голова комітету конкурсних торгів – Чорней Олександр Петрович, секретар комітету з конкурсних торгів - Москалюк Наталя Дмитрівна і члени комітету з конкурсних торгів – Гуряк Любов Дмитрівна, Галаченко Ірина Іванівна та Гищук Інна Юріївна. Іноді секретарем комітету виступає пані Орлецька Г.С. Ці всі особи і є представники замовника – управління капітального будівництва, яке підпорядковане Валерію Карвацькому. Всі вищеперераховані особи є постійними представниками замовника і проводять всі конкурси саме в цьому складі.

Чи були представники від учасників на тендерах чи ні, сказати ніхто не зможе, адже нам не повідомили про тендери і ми не змогли бути присутніми на державних закупівлях. Взагалі невідомо чи фактично відбувався тендер, чи формально. Ми не можемо безпідставно звинувачувати, не маючи достовірної інформації, але нам достовірно відома інформація про учасників цих тендерів. Провівши певну перевірку і здійснивши неупереджене журналістське розслідування, ми спробуємо коротко описати їх. Як не дивно, фірми-претенденти на державні кошти були повністю однакові. Ми спробуємо зупинитись на учасниках тендерного конкурсу і Ви спробуєте особисто зробити висновки, наскільки законним був тендер.

І перший і другий тендер – виділення коштів для поточного ремонту вулиць в двох селищах.
Перший тендер – поточний ремонт вулиці Л.Українки в Берегометі Вижницького району.
Другий тендер – поточний ремонт вулиці Бережницької в Замості Вижницького району.
Державні кошти, які виділялись для поточного ремонту вказаних вулиць, як для Берегомету, так і для Замостя – близько 140 тисяч гривень на кожен об`єкт.

Брат, тітка, батько...

«Учасників» тендерів було троє:
1. ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» (код 36820094), яке зареєстроване і фактично знаходиться за адресою: м.Чернівці, вул.Прутська,18Б. Директором фірми є родич (по достовірній інформації - звідний брат) Валерія КарвацькогоКарвацький Андрій Станіславович. А засновник фірми є ніхто інший, як сам Валерій Карвацький.

Що цікаво, що в області існує ще одна фірма, яка має певне відношення до адреси, де розташоване ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ». Засновником цієї фірми є теж Валерій Карвацький. Це досить відома в певних колах фірма ПП «Карвацький-Буд». Хоча, на сьогодні, вона зареєстрована (10.06.2010р) на Театральній площі в одному з офісних центрів «будинку офіцерів», але фактичне місце розташування – все та ж Прутська,18Б. Звичайно ж і директор інший – Дубець Наталя Олексіївна.

2. ТОВ «Будівельник НВ» (код 38118201) , яке зареєстровано і фактично знаходиться за адресою: Чернівецька область, м.Сторожинець, вул.Грушевського,2/23. Директором та основним співзасновником фірми є Нявчук Володимир Степанович (син Нявчук Зінаїди Іллівни – рідної тітки Валерія Карвацького), який відповідно є двоюрідним братом все того ж керівника управління - Валерія Карвацького. Внесок пана Нявчука в статутний фонд на сьогодні складає 61 600 грн.
Не менш цікава особа іншого співзасновника фірми – це Волянський Іван Григорович. Пан Волянський на сьогодні є діючий водій начальника УКБ ЧОДА Валерія Карвацького. Сума його внеску в статутний фонд на сьогодні становить 26 400 грн.

3. ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» (код 36746943), яка зареєстрована і знаходиться за адресою: Чернівецька область, Кіцманський район, смт.Лужани, пров.Заводський, 10.
Директор цієї фірми є Бобик Олександр Васильович. Серед засновників – Нявчук Зінаїда Іллівна, внесок якої на сьогодні становить 61 600 грн. Це та сама рідна тітка нашого головного героя - Валерія Карвацького, яка відповідно є рідною сестрою директора ПМК-311 Карвацького Володимира Ілліча (батька Валерія Карвацького).
Що цікаво, за цією ж адресою знаходиться фірма, де батько Валерія Карвацького є директором - «ПМК-311».(код 05392401). Засновником «ПМК-311» є вся та ж, вже відома Нявчук Зінаїда Іллівна. Інший співзасновник - Косован Лазар Іванович. Про нього інформації поки що не багато. Відомо лише про величину його внеску – 26 400 грн.

"Державна" лотерея

Щоб все було неупереджено, ми перевірили попередні протоколи розкриття пропозицій конкурсних торгів УКБ ЧОДА: Тендери 12 червня
Тендер №1 Поточний ремонт вул.Лісної в с.Йорданешти Глибоцького району
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» - 212 524 грн.
ПП ВКФ «Промтехінвест» - 180 146 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» - 180 886 грн.

Тендер №2 Поточний ремонт вул.Сливової хутора Над'ярне Герцаївського району
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» - 115 612 грн.
ПП ВКФ «Промтехінвест» - 137 436 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» - 116 040 грн.

Тендер №3 Поточний ремонт дороги по вул.Шевченка хутора Цеховка Герцаївського району
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» - 160 588 грн.
ПП ВКФ «Промтехінвест» - 199 849 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» - 160 508 грн.
ТОВ «Будівельник НВ» - 171 623 грн.

Тендери 18 червня
Тендер №1 Поточний ремонт вул.Л.Українки в смт.Берегомет Вижницького району
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» - 134 076 грн.
ТОВ «Будівельник НВ» - 133 950 грн.
ТОВ«Інвест-Буд-Буковина» - 134 000 грн.

Тендери 20 червня
Тендер №1
Капітальний ремонт приміщень терапевтичного відділення, хірургічного відділення, приймального покою Кельменецької центральної районної лікарні смт.Кельменці
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» - 3 709 920 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» - 3 760 607 грн.

Тендер №2
Капітальний ремонт головного корпусу, лабораторії, пологового будинку та терапевтичного відділення, моргу, пральні Вижницької центральної лікарні м.Вижниця
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» - 4 406 939 грн.
 ТОВ«Інвест-Буд-Буковина» - 4 483 087 грн.

Тендери 27 червня
Тендер №1 Капітальний ремонт вул.І.Головачука в смт.Кельменці
ВКПФ «АЙРА» - 1 229 998,80 грн. (по неперевіреній інформації має відношення до родини Карвацьких)
ТДВ «ШБУ №60» - 1 309 500,00 грн.

Тендер №2 Поточний ремонт вул.Верхня Козаківська в с.Бобівці Сторожинецького району
ТОВ Інвест-Буд Буковина» - 289 902 грн.
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» - 289 040 грн.

Як бачимо, фірми, які близькі до Валерія Карвацького (на фото) активно виграють тендери за тендером, час від часу підпускаючи до конкурсу дружні фірми.
Також передивившись уважно сайт www.tender.me.gov.ua, ще 3 липня стало відомо, що переможцем одного з вищеописаних тендерів 18 червня, яке проводило управління капітального будівництва знову стала одна з трьох вищеописаних фірм, які є близькими до Валерія Карвацького. А саме – ТОВ «Будівельник НВ». Саме ця фірма оголошена переможцем тендеру на поточний ремонт вулиці Бережанської в селі Замостя Вижницького району. Сума коштів, яку отримає дана фірма на ремонт складе 133 361 гривні.

Візит до "переможців"

Окрім цього, ми вирішили побачити ці вищеописані три фірми, які мають близьке відношення до Валерія Карвацького і досить часто виграють тендери. Сперше, ми вирішили знайти ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ». Скажу відверто, знайти його було не так легко. Жодної вивіски ми так і не знайшли, що виглядає дивним, адже підприємство практично постійно є учасником тендерів і не тільки учасником, але й переможцем.


Друге підприємство ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» знайти було набагато легше, адже знаходиться воно за однією адресою з ПМК-311 в Лужанах. Хоча й там жодної вивіски ми не знайшли.


І останнє підприємство ТОВ «Будівельник НВ» знаходится в самому центрі міста Сторожинець у офісному центрі, в одному приміщенні з банком «Аваль». І звичайно, про жодну вивіску мова тут теж не йшла – її просто не було.


 Нетипові тендери

А вже 4 липня відбуваються чергові державні закупівлі в УБК ЧОДА і знову ж таки нас не запросили на тендерні закупівлі. Інформацію про дані тендери ми знайшли самостійно на сайті www.tender.me.gov.ua. Скориставшись своїм законним правом, наші журналісти без особливих запрошень побували на цих тендерах. На наше величезне здивування – цього разу тендери проходили з іншими учасниками. На двох тендерах – брала участь тільки одна "близька" фірма - ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ».

Зранку о 10.00 проходив тендер на будівництво - добудову навчального корпусу школи до спортивного залу клубу в селі Мошанець Кельменецького району. Сума за яку «боролись» учасники - 13 мільйонів 900 тисяч гривень.
Учасників було двоє – відома будівельна фірма ТДВ «ПМК-76» і ВКФ ЗАТ«Буковинський ремонтник». На тендері був присутній лише представник ТДВ «ПМК-76». Дане підприємство запропонувало найкращі пропозиції і суму, меншу за конкурента на 309 тисяч гривень.

Трішечки пізніше об 11.00 пройшов тендер на реконструкцію існуючої школи з добудовою учбового корпусу та спортзалу, їдальні в селі Горішні Шерівці Заставнівського району. Сума за яку «боролись» претенденти - 25 мільйонів гривень. Учасників було двоє – відома нам ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» і ТОВ "Трейдербуд" з Вижниці. На тендері були відсутні представники учасників. Найкращу цінову пропозицію запропонувало підприємство ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ», що й зовсім не дивно. ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» запропонував суму на 618 тисяч гривень меншу, ніж в новачка тендерів з Вижниці.

Гадаю, інформації і фактів достатньо, щоб зрозуміти, які великі кошти виграють на тендерах «родинні» фірми, які є близькими до керівника управління капітального будівництва пана Валерія Карвацького. Сподіваюсь, наші керівники області перевірять факти і відреагують на «родинні» тендери, які проводяться в управлінні капітального будівництва Чернівецької облдержадміністрації.

На жаль, ми не можемо більш детально перевірити діяльність вищеописаного управління, але є структури, які мають контролювати цю сферу діяльності – антимонопольний комітет, податкова, КРУ, прокуратура, міліція та інші контролюючі органи, в яких є всі повноваження і вони гадаю дадуть вірну оцінку законності проведення державних закупівель в цьому управлінні. Адже всім зрозуміло, що прозорість і відкритість в тендерних закупівлях зберігають державні кошти і дають можливість додаткового фінансування для різних верств населення, а отже, збагачують і нашу державу і її громадян. А від себе додам, що ми будемо й надалі ретельно вивчати цю сферу і пробувати виявляти та описувати порушення в наступних журналістських розслідуваннях.


Опубліковано в розділі:
Проставте свій рейтинг цього запису блогу

Коментарі


Оцінити коментар! +45 Михайло
Дуже смілива стаття. Звідки в автора така інформація?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +41 Володька Ленін
Цим завинив автору пан Карвацький? Чи це дійсно незалежне розслідування?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +41 Join
В Європі Карвацький вже давно б пішов у відставку, а в нас у відпустку :lol:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +40 Антоніна
Я Карвацьких добре знаю. Це схоже на правду. Вони дуже хитрі і підступні.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +40 Георгій Г
Фірма «АВТОТРАНС МАРКЕТ» виграє практично всі тендери. Чи є тут корупція?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +34 Незнакомка
В других управлениях тоже немало дерибанят. Почему УКБ получилось первое на разборках?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +28 Продовження злочинів
ОДА протизаконно злила 18 мільйонів щойно створеній «прокладці» на будівництво сільської школи
nashigroshi.org/.../...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +22 Павлик Морозов
М. Папиев и К. Крищенко известны еще по работе в Минсоцполитике. Если хорошенько проверить их деятельность, а заодно их сменщиков в лице Денисовой Л. и Барабаша В., Надраги В. и Тигипка С. по распиливанию бюджетных денег, можно ужаснуться алчности и наглости этих деятелей. Для справки: Минсоцполитики бюджет выделяет около 60 млрд грн ежегодно, для примера МО — около 13 млрд. Все пишут о коррупции в МОУ, зато в Минсоцполитики тишь и благодать! А это объект Департамента экономики СБУ!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +16 Чернівчанин
Нічого дивного. Все відбувається так, як це прийнято в Україні. Замовника публікації обділили, от він і казиться. Зміниться влада, перекос буде в іншу сторону. Тільки чомусь автори публікації не можуть (бо не хочуть) висвітлили вотчину А.Яценюка — ринок “Добробут”, де головним бухгалтером є його тітка. Чи хоча б землі в районі Гравітону та нової обїздної дороги, що за 4 останні роки розпродані повністю. Навіть прокурор Коваль забуксував проти Яценюка і колишнього мера Федорука. Щодо тендерів, то роботи згідно з умовами тенедерів практично всі виконано. А ким, замовникам байдуже.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Alex3
Слухай, Чернівчанмн, ти випадково не Віталій? Якщо ти не володієш достовірними фактами (особливо на рахунок головного бухгалтера Добробуту), не пускай бульки (як сказав читач, який теж тобі відповів). Чув дзвін, не знаєш де він. Пошукай ту статтю де це ти прочитав та прочитай уважно, так як в першому класі, по буквах!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +20 Чернівчанину
Якщо тебе так болить за Яценюка, напиши гарну, грунтовну статтю, а не пускай бульки. Друге. Звідки ти знаєш, що ВСІ РОБОТИ ВИКОНАНІ? Висновок один — хаваєш з цього самого корита. Третє. Виграти тендер можна, але треба ще роботи здати замовнику. Теж УКБ. А там такі відкати, що загнешся здавати. Проте навіть здача робіт не гарантує отримання коштів. Навіть дружнім фірмам роками бігати треба. Одним словом, надія тільки на родичів…
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +7 ЛЮБОВЬ
Игорь Дай МНЕ еще один шанс!!!
ПОЖАЛУЙСТА!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Я ЛЮБЛЮ ТЕБЯ БЕЗУМНО!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +5 Alex
Praviljno Igorj , otkryvaj ludjam glaza .
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +4 Alex
A esche luchshe smotrite po kanalu "Business " peredachu "Psihologija deneg " i pojmete chto v Ukraine tvoritsja.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення

ОТДЫХ В крыму - Туристический сайт крыма.